Останні новини ЗНО-2011. Що має знати про зовнішнє незалежне оцінювання кожен абітурієнт
Наближається час проходження зовнішнього незалежного оцінювання ( ЗНО ). Cтрок внесення змін в реєстраційні данні завершився ще 20 березня. Цього року абітурієнти мали можливість зареєструватися на п’ять предметів із 12-ти запропонованих. А зараз абітурієнтам залишилася остаточна підготовка, та очікування на запрошення-перепустку на ЗНО.
|
Информация для родителей, дети которых будут сдавать ЗНО
Слишком много факторов влияют на успешность сдачи ЗНО. Обычно родителей беспокоит дальнейшая судьба их чада, и то, что происходит сейчас, очень повлияет на судьбу ребенка. Окончание школы, написание ЗНО - все так серьезно, а подросток упирается, нервничает, кричит, скандалит. Что он не понимает, как это важно?
Эта статья даст возможность взглянуть на существующую проблему под другим углом.
|
Сьогоденна українська освіта та підсумки ЗНО
Сама ідея зарахування у вузи за результатами тестування ЗНО, з огляду на часом наскрізь корумповану систему вступу до вищих навчальних закладів країни впродовж багатьох років, безумовно, у цілому заслуговує схвалення. Проте, з одного боку, чинне законодавство, принаймні поточного року, залишило достатньо лазівок для тих, хто розглядає роботу у вищих навчальних закладах як один із варіантів підприємництва. З іншого, навіть там, де не брали участі бізнесмени від науки, не факт, що на найбільш престижні факультети прорвалася найрозумніша і найдостойніша молодь.
|
Тестування геніїв
Олімпійські чемпіони - це про українських випускників. Так їх охрестили в Міністерстві освіти і науки України. З-поміж майже півмільйона учасників зовнішнього незалежного оцінювання двохсотбальними рекордсменами, які показали такий результат з обох предметів одночасно, стали лише дев'ятнадцять учнів. Ті, хто здолав прохідний бар'єр, становлять більше половини. А от дорога до вищих навчальних закладів цього року уже закрита для трохи більш ніж сорока тисяч учасників. Вони провалились на тестах з української мови та літератури. Це менше ніж десять відсотків.
|
Незалежне тестування: зробимо по-українськи?
Досвід деяких пострадянських країн показує, що корупція в галузі освіти може досягти таких меж, що для розв'язання даної проблеми стає необхідним звернення за допомогою до незалежних, неупереджених експертів. Україну минула така патова ситуація. Однак лише ззовні: стверджувати, що в нашій країні немає проблем із освітою - брехати самим собі. Нині ситуація може покращитися, але задля цього необхідно виконати певні реформи: як на рівні державному, так і свідомісному.
|
У Росії немає двієчників, а в Білорусі тестування платне
Система уніфікованого оцінювання знань випускників шкіл широко використовується в багатьох країнах світу, проте підхід до тестування різний.
|
Тести ВУЗам не указ
Навіть вищих балів на єдиному тестуванні може не вистачити абітурієнтові для вступу. Більшість престижних вузів мають намір проводити додаткові іспити, тести, співбесіди, а Києво-Могилянська академія ще й посмітила відкрито про це заявити. У керівництва одного із провідних університетів країни можуть виникнути серйозні проблеми
На коні - авторитет держави й проведених їм реформ. Широко розрекламоване зовнішнє тестування на очах втрачає весь свій зміст. Вузи використовують будь-яку лазівку в законодавстві, щоб організувати власний відбір. Але ніхто, крім ректора "Могилянки" В'ячеслава Брюховецького, не зважився зробити це відкрито.
|
Архів публікацій
|