Обладнання для дітей з особливими потребами: товари для інклюзивного навчання

Інклюзія в новій українській школі — дуже важливий етап розвитку не лише освітньої системи, а й українського суспільства в цілому. Адже результатом цих нововведень став вільний доступ до навчання у закладах загальної середньої освіти усіх без винятку школярів. Звісно, це не найлегше рішення для батьків особливих учнів: віддати дитину до звичайної школи. Та й недоліків у впровадженні інклюзивної освіти ще чимало. Але завдяки постійній роботі над помилками та вдосконаленню освітнього процесу вже в найближчому майбутньому реформа матиме позитивний результат.

Держава виділяє значні кошти з бюджету, щоб допомогти переобладнати навчальні приміщення, адаптувати їх до інклюзивних потреб і створити новий освітній простір — комфортний і доступний для всіх. Купити обладнання для інклюзивного навчання можна без проблем: у тих же постачальників, що доставляють інші товари для школи, — широкий асортимент обладнання для інклюзії пропонується в інтернет-магазинах (приклад — за посиланням).

Перелік обладнання для інклюзивного класу: рекомендації МОН

Обладнання для інклюзивного навчання, яке може знадобитися вчителю та асистентам при роботі з дітьми, що мають особливі освітні потреби, можна знайти у переліку, що міститься в Наказі МОН МОН «Про затвердження Типового переліку допоміжних засобів для навчання (спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку) осіб з особливими освітніми потребами, які навчаються в закладах освіти». Тут вказані всі необхідні засоби освіти та вказуються їхні характеристики та вимоги щодо специфічного обладнання. До переліку входять:

1. Дидактичні матеріали для інклюзії: розвивальні ігри, які можна використовувати не лише під час занять з дітьми, що мають особливі потреби, а й з усіма іншими учнями в класі. Адже вони направлені на розвиток дрібної моторики, логічного мислення, уяви та креативності. Крім того, всі діти обожнюють бізіборди, дошки Монтессорі, конструктори, розвивальні картки з яскравими малюнками, сенсорні кубики, сортери та ляльки для моделювання та відтворення соціально-побутових сценок і справжнього лялькового театру. Все це можна використовувати для навчання в ігровій формі та побудови цікавого й веселого уроку для всіх без винятку учнів. До цієї ж категорії можна віднести навчально-ігрові комплекти обладнання («Магазин», «Лікарня», «Кафе» тощо).

2. Обладнання та меблі для ресурсної кімнати: різноманітні тактильні та сенсорні модулі, сенсорні м’які іграшки, різнокольорові світлові панно та колони, що створюють заспокійливу приємну атмосферу, ігрові м’які модулі, обтяжені ковдри та жилети, дзеркала та безкаркасні меблі. А особливо молодші школярі в захваті від такого обладнання ресурсних кімнат, як сухі басейни: з білими чи кольоровими кульками, з підсвіткою чи без неї — вони завжди допомагають зняти емоційну напругу, перепочити та швидко відновити сили для подальшого навчання.

3. Обладнання для реабілітації та ЛФК: спортивні куточки, гімнастичні лави, сенсорні гамаки, тактильні доріжки, балансири, гойдалки, набори різних за розміром сенсорних м’ячів і масажери — все це допоможе відновити рухливість, повноцінно відновити втрачені навички та підтримувати здоровий рівень навантажень і фізичної активності, необхідний для кожної дитини.

4. Пісочна терапія й анімація також залюбки використовуються вчителями для роботи з усім класом, а не лише з учнями, що мають особливі освітні потреби. Сюди відноситься обладнання для групових та індивідуальних занять із використанням кінетичного та звичайного піску.

5. Інтерактивне обладнання — ще одна важлива категорія для покращення навчального процесу в інклюзивних школах. Сучасне інтерактивне обладнання може використовуватися для всього класу (інтерактивна дошка, інтерактивна пісочниця, інтерактивна підлога), так і лише з окремим учнем, який має таку потребу (мовний електронний калькулятор, дисплей Брайля).

Зміни у вимогах до оснащення інклюзивних шкіл

Зазначте, що перелік обладнання для інклюзивних класів постійно оновлюється, адже, завдяки спеціальним дослідженням та опитуванням вчителів і батьків, виявляються нові потреби.

Наприклад, останні зміни стосувалися не лише іншого формулювання самої назви Наказу, а й містили важливі доповнення переліку обладнання, такі як:

• 3D-сканер і принтер з витратними матеріалами.

• Обладнання для створення лінгафонного кабінету.

• Інтерактивна LCD панель для корекційно-розвиткових занять.

• Клавіатура адаптована, з великими кнопками для використання під час навчання осіб з порушеннями опорно-рухового апарату.

• Мобільний комунікатор та інше обладнання, якого потребують учні для того, щоб здобути належну освіту.

Особливості підбору обладнання для інклюзивної освіти

Якісне сучасне навчальне обладнання для дітей з особливими потребами купити можна з доставкою до будь-якого закладу освіти в Україні. Крім того, якщо у вчителів є певні вагання щодо доцільності підбору того чи іншого обладнання чи запитання щодо особливостей його використання — постачальник пропонує допомогу кваліфікованих методистів. Телефонуйте, якщо бажаєте дізнатися більше: (044) 353-33-77 або звертайтесь до перевіреного постачальника “Бі-Про». Зробити школу інклюзивною — простіше, ніж здається на перший погляд. Приєднуйтеся та переконайтеся!
Письмо администрации Размещение рекламы Правила
При любом использовании материалов сайта обязательна гиперссылка на сайт «Репетитор».
По всем вопросам обращайтесь: repetitor_admin[@]repetitor.ua | +380677171698; Рабочие дни: понедельник - пятница c 9:00 до 19:00; В течении дня с вами свяжутся или напишите через форму обратной связи
Разработка и Дизайн компании Awelan
Rambler's Top100 Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 143385800816
Проверить аттестат