У Росії немає двієчників, а в Білорусі тестування платне

Система уніфікованого оцінювання знань випускників шкіл широко використовується в багатьох країнах світу, проте підхід до тестування різний.

Наші сусіди

З країн колишнього Радянського Союзу подібні системи починають упроваджуватися в Росії, Білорусі і Казахстані.

Зокрема, в Росії в 2001 році почала працювати система Єдиних державних іспитів ("ЕГЭ"). Починаючи з цього року російські школярі можуть здати тестування по трьом з 13 предметів, з них 2 обов'язкових - російська мова і математика. Минулого року в ряд обов'язкових була включена і література. На відміну від України, де тестові завдання оцінюються по 200-бальній системі, в Росії державні іспити 100-бальні. Цікавою особливістю російської системи оцінювання є і правило "плюс один бал". Сенс його полягає в тому, що учень, що отримав двійку по предмету на "ЕГЭ", отримає трійку в атестат. Таким чином, навіть двієчник зможе спробувати поступити в університет.

У Білорусі, на відміну від братських республік, за тести необхідно платити. Вартість всіх трьох необхідних тестів складає 30 тисяч білоруських рублів, або 14 доларів. Тестування ось вже 5 років проходить по 14 предметам, але найбільшою популярністю серед школярів користуються тести з математики. Що стосується рівня освіти молодих білорусів, то минулого року "незадовільно" отримали близько 8% учнів. На максимальні 100 балів тести написали лише 18 осіб.

А як на Заході

У західних країнах, наприклад, в США, підхід до тестування знань школяра не такий, як в Україні або Росії. За словами заступника відповідального секретаря приймальної комісії Вінницького технічного університету Наталії Ляховченко, тести США в першу чергу визначають загальний рівень знань школяра, а не те, наскільки добре він знає той або інший предмет. "У нас тести розбиті на декілька блоків залежно від їх складності. Третій блок - творчі завдання - практично ніхто не вирішує, адже вони дуже складні.

У Америці тести менш складні, але їх багато і вони охоплюють більшу кількість аспектів знань учня", - розповідає фахівець.

У США існує відразу декілька видів тестів. SAT 1 - це тест, який визначає математичні здібності і навики усної мови. Він універсальний і не залежить від вибраної учнем подальшої спеціальності. Підвид цього тесту SAT 2 - наочний, тобто визначає знання абітурієнта в одній з 22 шкільних дисциплін. За правилами учень повинен здати три наочні тести, але в один день. Ще один тест на вибір - ACT. Це також наочний тест, в якому є варіанти відповідей.

Важлива особливість системи тестування в США, характерна також і для країн ЄС - те, що воно не є єдиним для всієї країни. Річ у тому, що в США центральний уряд не має права проводити тестування в тому або іншому штаті. Держава відповідає тільки за те, щоб методологія пропонованих тестів не ущемляла прав учнів і давала об'єктивну оцінку їх знань.

Підготовкою тестів в США займаються декілька відомих компаній. Одна з найбільших - ETS, створена в 1947 році. При цьому кількість питань по тому або іншому розділу тесту доходить до 70 і кожен учень отримує свій варіант тесту. Подібні складнощі практично повністю усувають можливість підказок або будь-яких інших нечесних варіантів при здачі тесту.
Письмо администрации Размещение рекламы Правила
При любом использовании материалов сайта обязательна гиперссылка на сайт «Репетитор».
По всем вопросам обращайтесь: repetitor_admin[@]repetitor.ua | +380677171698; Рабочие дни: понедельник - пятница c 9:00 до 19:00; В течении дня с вами свяжутся или напишите через форму обратной связи
Разработка и Дизайн компании Awelan
Rambler's Top100 Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 143385800816
Проверить аттестат