Тестування геніїв

Олімпійські чемпіони - це про українських випускників. Так їх охрестили в Міністерстві освіти і науки України. З-поміж майже півмільйона учасників зовнішнього незалежного оцінювання двохсотбальними рекордсменами, які показали такий результат з обох предметів одночасно, стали лише дев'ятнадцять учнів. Ті, хто здолав прохідний бар'єр, становлять більше половини. А от дорога до вищих навчальних закладів цього року уже закрита для трохи більш ніж сорока тисяч учасників. Вони провалились на тестах з української мови та літератури. Це менше ніж десять відсотків. Останній тест - через три дні. Цікаво, чи збільшиться після нього кількість рекордсменів.

199, 5 - з математики, 199, 5 - з української мови та літератури. На її останній шкільній лінійці Олександру, випускницю столичного Технічного ліцею, оголошували не лише як відмінницю, але і як рекордсменку зовнішнього незалежного оцінювання.

Олександра Водоп'янова, учасниця зовнішнього незалежного оцінювання:

- Я дуже-дуже хвилювалася, таких високих результатів я не очікувала. Я, звісно, думала, що гарні оцінки будуть, але ж не до такої міри. Це була для мене дуже приємна несподіванка.

Олександра закохана в математику, в майбутньому збирається стати системним аналітиком. А її секрет однакової успішності в тестуванні з обох предметів такий.

Олександра Водоп'янова, учасниця зовнішнього незалежного тестування:

- Немає чогось одного, що сприяє цьому. Тобто це і як ти сам готуєшся, це і у школі, і вчитель, і батьки, але головне - це цілеспрямованість, знати, чого ти хочеш, готуватися дуже сильно. Ну, менше гуляти, звісно, в період підготовки.

Високі бали доньки - лише її власна заслуга, каже батько Олександри. І додає: репетиторів не наймали, та й він і дружина до педагогічної галузі не мають ніякого стосунку. Сергій Водоп'янов - військовий, тому навіть успіхам доньки радіє по-військовому стримано.

Сергій Водоп'янов, батько учасниці, зовнішнього незалежного оцінювання:

- Я розмовляв, значить, і батьківська гордість - вона присутня в кожному чоловікові. Я дійсно в своєму колективі сказав, що в мене донька так класно склала екзамен.

Король вальсу - цим титулом одинадцятикласника Ігоря нагородили у жартівливому ліцейному рейтингу. А ще він золотий медаліст. Окрім того, за тестування отримав 200 балів з математики - це дорівнює 12 балам за шкільною шкалою.

Ігор Орлов, учасник зовнішнього незалежного оцінювання:

- Я не дуже здивувався, тому що, в принципі, я очікував такого результату, чогось схожого. Насправді, тести були досить легкі, середнього рівня. Вийшов, сказав класному керівникові, директору, подзвонив мамі та однокласникам.

- А мама що сказала?

- А я запитав спочатку: "На які оцінки ти сподівалася?" Вона сказала: "9 та 8". Я кажу: "11 та 12".

Ігор пишається тим, що набрав стільки балів. Тепер золота медаль для хлопця відійшла на другий план.

Ігор Орлов, учасник зовнішнього незалежного оцінювання:

- Ну, по-перше, зрадіє мама та бабуся. Ну, взагалі, медаль при вступі до вищого навчального закладу не дає нічого, але все ж таки якась ностальгія з часів минулих залишилася, і дуже приємно її отримати. Тим більше, що 10 років постійної праці це як нагорода за це.

Євген Казак - ані золотий, ані срібний медаліст. Утім, тести з історії України він склав на 200 балів. Таких як він на всю Україну лише шістдесят дві людини з-поміж вісімдесяти трьох тисяч чотирьохсот шістдесяти п'яти школярів, які взяли участь у тестуванні з історії України. Євген збирається стати студентом історичного факультету.

Євген Казак, учасник зовнішнього незалежного оцінювання:

- Я з самого дитинства цікавився історією. Тому це був практично однозначний вибір.

Батько Євгена, юрист і бізнесмен, на вибір сина не впливає. Вважає, що кожна людина має бути професіоналом.

Олександр Казак, батько учасника зовнішнього незалежного оцінювання:

- Вспоминаю, что мой товарищ вернулся из Египта и начал что-то рассказывать о Египте. Он рассказывает мне про какую-то пирамиду, а я рассказываю про нее больше. Он описывает мне какого-то там царя, а я еще больше. Он говорит: "Кто ездил в Египет, я или ты?" То есть то, что рассказывал мне сын, я рассказывал больше, чем мой товариш, вернувшийся из Египта. А Женя уже в шесть лет знал про Египет абсолютно все, все царей на память, все имена эти сложные.

У міністерстві освіти України результатами цьогорічного тестування пишаються.

Павло Полянський, заступник міністра освіти і науки України:

- Це є абсолютно нормальний результат. Більше того, я вам скажу, в країнах Європейського Союзу близько 10% учасників тестування, так само як в Сполучених Штатах Америки, не справляються з тестом взагалі, тобто вони не спроможні його скласти. В Україні цей відсоток навіть нижчий - в параметрах 6-8 %.

Зовнішнє незалежне тестування, вважає заступник міністра, зменшить кількість охочих за будь-яку ціну здобути золоту або срібну медаль. Бо якщо в тому чи іншому виші на якусь із спеціальностей буде великий конкурс, то братимуть до уваги саме кількість балів, а не наявність цих відзнак.

Павло Полянський, заступник міністра освіти і науки України:

- При вступі до ВНЗ вона матиме певний сенс тільки за умови, якщо збігаються результати двох, наприклад, абітурієнтів з тестування і у них абсолютно однаковий середній бал в атестаті. Ось тоді-то вступають додаткові чинники, як то призерство в олімпіадах і золота медаль.

Майже у всіх пострадянських країнах відмовились від цього атрибута. Золота медаль - лише символ. Бо навіть позолота за кілька років стирається. Тим більше, якщо тестування написане невдало, медаллю не зарадиш.
Письмо администрации Размещение рекламы Правила
При любом использовании материалов сайта обязательна гиперссылка на сайт «Репетитор».
По всем вопросам обращайтесь: repetitor_admin[@]repetitor.ua | +380677171698; Рабочие дни: понедельник - пятница c 9:00 до 19:00; В течении дня с вами свяжутся или напишите через форму обратной связи
Разработка и Дизайн компании Awelan
Rambler's Top100 Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 143385800816
Проверить аттестат