Пошук роботи або пропозиція власних послуг?

Як краще заявити про себе? Кілька порад стосовно написання резюме для репетиторів та викладачів:

  1. Ким би Ви не планували працювати, тренером з плавання чи вчителем з німецької мови, краще не писати, що Ви шукаєте роботу - по-перше це і так зрозуміло. По-друге людина яка впевнена в собі, шукає не роботу, а взаємовигідного партнерства, співробітництва.  Краще написати, що Ви пропонуєте послуги викладача, тренера чи інструктора. Якщо Ви – ще недостатньо впевнені в собі, почніть виробляти в собі цю корисну звичку. І, для початку, просто зазначте собі, що влаштовуючись на роботу в організацію чи сім'ю, Ви не «продаєтесь в рабство». Роботодавець, навіть якщо він директор курсів, або власник спортклубу, перш за все є вашим партнером. Він керує робочим процесом, але вашим життям керуєте лише Ви самі. Якщо Вас не влаштовують умови співпраці, Ви завжди маєте право обсудити ці питання. У разі неможливості дійти домовленості, Ви завжди можете піти. 
  2. Як не дивно, багато людей пишуть в резюме щось схоже на таке: «мета: пошук роботи викладачем». Зверніть увагу, не можна, щоб метою був сам пошук роботи! Тому що, якщо Ви ставите пошук роботи за мету, то уявіть що Ви отримаєте в результаті досягнення цієї мети? Так і будете шукати роботу, наче Вам подобається процес? Якщо Ви – репетитор з англійської мови, можна написати, наприклад, так: "...з метою викладання англійської мови". Ще краще, коли Вам є що написати і слова не треба «вичавлювати з себе». Тоді мета може бути написана більш докладно та розгорнуто, наприклад так: «маю за мету навчати дітей та дорослих англійській мові, використовуючи такі-то підходи, такі-то методики, та обширний досвід викладання англійської мови». Якщо Ви - викладач, але не знаєте, що написати, про власну методику викладання, то є сенс поміркувати над тим, чи справді ваше покликання – навчати інших? 
  3. Коли Ви розглядаєте можливі варіанти роботи, не намагайтесь втулити в резюме всі ваші здібності на всі випадки життя. Наприклад, якщо Ви надаєте послуги як репетитор з математики та інформатики, не пишіть, що Ви маєте права категорії «в», або вмієте друкувати на плотері, загострюйте увагу на тих якостях, які найбільше стосуються даної області. Якщо Ви викладаєте англійську, можна вказати, що Ви самі закінчили курси англійської мови, вказати рівень атестації, але не варто згадувати в резюме досягнення, цінність яких в даному випадку, сумнівна, наприклад, що Ви, маєте друзів іноземців. Або ж не слід писати, яку звичайну середню школу Ви колись закінчили і з якими оцінками: може скластися враження, що Вам більше нічим похвалитися.
  4. Описуючи власний досвід викладання, приділіть цьому розділу якомога більше уваги, детально висловлюйте всі факти, уникаючи хвастощів. Буде набагато краще, якщо людина сама зробить гарні висновки прочитавши інформацію про Вас та ваш досвід викладацької діяльності.
  5. Описуючи бажання працювати викладачем, можна акцентувати увагу на властивостях роботи, які Вам подобаються (наприклад, дуже добре, якщо Вам подобається працювати з дітьми, якщо Ви - дитячий вихователь), але не намагайтесь перебільшувати. Це дуже суттєво для обох сторін, тому що якщо Ви досягнете мети і отримаєте роботу, в якій Ви не розбираєтесь, або яку терпіти не можете, Ви згаєте час та зіпсуєте нерви як ваші так і тих, хто звернувся по ваші послуги.
  6. Надаючи послуги навчання, щоб вигідно відрізнити свої послуги серед інших, подбайте про додаткові наочні матеріали чи ілюстрації. Наприклад, якщо Ви викладаєте танці, хореографію, або ж перукарську майстерність, краще забезпечити своє резюме кількома фотознімками, які б підкреслили ваші слова та зацікавили учнів. Ілюстрації не тільки привертають увагу та виділяють вашу об’яву серед інших, але й можуть пояснити, яким саме чином відбуваються уроки, що дає більш повну уяву про послуги навчання. Якщо Ви – викладач, чи потрібна у вашому резюме ваша фотографія? Щодо курсів, шкіл та центрів – безсумнівно, що будь-яка організація без логотипу залишить гірше враження порівняно з тими, в кого він є. Щодо репетиторів, звісно, викладач має сам вирішувати, надавати йому свій фотознімок, чи ні. Якщо Ви виключно готуєте абітурієнтів до вступу в вищий навчальний заклад, тут наявність вашого фото не відіграє суттєвої ролі. Але взагалі за статистикою більшим попитом користуються резюме, в яких присутня фотографія викладача. Не рекомендується викладати фотографії в купальниках, дуже відкритому одязі (за виключенням фітнес тренерів, викладачів бальних чи арабських танців, стріп-денсу тощо), зовсім не рекомендується викладати фотографії, на яких Ви зображені в неформальній обстановці: на вечірці, на пляжі, тощо. Ідеально підійдуть фотографії в робочій обстановці, наприклад, якщо ви викладаєте програмування найкраще буде виглядати фото, де ви працюєте за комп'ютером. Для подачі виберіть фотознімок, на якому Ви виглядаєте якомога охайніше та фотогенічно. Фотографія на паспорт в даному випадку не найкращий варіант, тому що на ній людина зазвичай виглядає занадто напруженою, може виникнути підсвідоме враження, що викладач занадто прискіпливий або нудний.
Олена НазарченкоПисьмо администрации Размещение рекламы Правила
При любом использовании материалов сайта обязательна гиперссылка на сайт «Репетитор».
По всем вопросам обращайтесь: repetitor_admin[@]repetitor.ua | +380677171698; Рабочие дни: понедельник - пятница c 9:00 до 19:00; В течении дня с вами свяжутся или напишите через форму обратной связи
Разработка и Дизайн компании Awelan
Rambler's Top100 Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 143385800816
Проверить аттестат